Husička s nahým ovsem 31/20

kompletní krmivo pro štěňata a psy v zátěži

Bezlepkové, hypoalergenní.

Vhodné:

  • psy ve výkonu, agility
  • štěňata plemen do 25 kg
  • březí feny

Výhody:

  • 57 % poctivého masa
  • bez lepku, hypoalergenní receptura
  • bez chemických složek a konzervantů, GMO a sóji
  • složky pro lepší odolnost, trávení, funkci jater a proti střevním parazitům
  • hovězí kolagen pro správný vývoj kloubů

Složení: 

Sušené husí maso 32 %, čerstvé vepřové maso 25 % (procentuální zastoupení v sušeném stavu), tuk 20 % (husí a vepřový, , přírodní tokoferoly, zdroj vitaminu E), oves nahý 17 %, zelenina 11 % (bramborové vločky 6 %, batáty 3 %, dýně 2 %, petržel), zelený ječmen 2 %, vepřová játra 2 %, pivovarské kvasnice, hovězí kolagen, konopné výlisky, olivový olej, vojtěškové výlisky, šípky, kukuřičné klíčky, huminové látky, třísloviny (extrakt z jedlého kaštanu), ostropestřec mariánský, čekanka, listy kopřivy, hlíva ústřičná, rozmarýn, česnek, listy ostružiny

Analytické složky: 

protein 31 %, hrubý tuk 20 %, popel 6,5 %, vláknina 2,6 %, vápník 1,6 %, fosfor 0,9 %, vlhkost 8 %

Nutriční doplňkové látky v 1 kg: 

Vit. A (3a672a) 11 200 m.j.,vit. D3 (3a671) 1100 m.j, vit. E /alfa-tokoferol/ (3a700) 250 m.j, vit. B1 (3a821) 4 mg, vit. B2, (3a825i) 8 mg, cholinchlorid (3a890) 500 mg, niacinamid (3a315) 50 mg, pantotenan vápenatý (3a841) 15 mg, kyselina listová (3a316) 1 mg.

Stopové prvky: 

železo (síran železnatý, monohydrát) ( 3b103 ) 210 mg, zinek – Zn (oxid zinečnatý) (3b603) 180 mg, mangan – Mn (oxid manganu) (3b502) 64 mg, měď – Cu (3b502) ( síran měďnatý pentahydrát) (3b405) 10 mg, jód- I (jodid draselný) (3b201) 3 mg, selen – Se (seleničitan sodný) (3b801) 0,12 mg, glukosamin 350m

Dávkování:

Čím vyniká:

Sušené husí maso – je zdrojem plnohodnotných bílkovin. Obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, má vysoký obsah vitaminu B, zejména B6 a niacinu.

Čerstvě zpracované vepřové maso – může být velmi příznivé pro psy, trpící alergií, protože málokdy je jedinec alergizován potravinou, které nebyl nikdy vystavený. Vepřové maso, stejně jako většina ostatních druhů masa, pocházejících ze savců, obsahuje více purinů a minerálů, takže by mělo být jen s opatrností podáváno psům, náchylným ke tvorbě močových kamenů.

Pivovarské kvasnice – jsou jedním z nejlepších zdrojů vitaminů skupiny B, které mají vliv na celou řadu systémů a funkcí organismu: kůži, srst, sliznice, oči, trávení, játra, nervová soustava. Kvasinky jsou také vynikající zdroj bílkovin, tzv. „kompletní protein, neboli bílkovina“ – obsahují všechny esenciální aminokyseliny (základní stavební jednotky bílkovin).

Hovězí kolagen – vysoce kvalitní složka výborný zdroj chondroprotektivních látek pro pohybový aparát.

Kopřivové listy – diuretické účinky, prevence ledvinových kamenů, podpůrná léčba revmatických onemocnění, detoxikační účinky, snižuje otoky

Česnek – antibakteriální a antifugální (působí proti zárodkům plísní) účinky, antiparazitické. Bylo prokázáno, že česnek snižuje hladinu cholesterolu v krvi, dále hladinu krevního cukru (důležité pro diabetiky) a pomáhá zlepšovat hybnost kloubů, což je zase výhodné pro stárnoucí psy. Ovšem pozor – vysoké množství česneku v krmivu je pro psy nebezpečné.
Doporučená dávka: stroužek česneku váží 3-8 g, 4 g čerstvého česneku odpovídají přibližně 0,9 g česneku v prášku. Dávka pro psy na den je 4 g čerstvého česneku (zdroj: Wanda May Pulfer: Mykotherapie für Tiere vitalpilze: Heilkraft, Wirkung and Anwendung; 2.Auflage)

Oves nahý – vyznačuje se vysokou energetickou a nutriční hodnotou , neboť obsahuje velké množství bílkovin, tuku a má příznivé složení sacharidů a vysoký obsah lehce rozpustné vlákniny (β-glutany). Z vitamínů má oves nejvyšší zastoupení ze všech obilovin – vitamin B1 a E, z minerálních látek jsou to hořčík, vápník, zinek, mangan, železo a další. Cenné je u ovsa také vysoké zastoupení esenciálních aminokyselin typu lysin, methionin a cystein.

Dýně – je zdrojem škrobu, je bohatá na vlákninu, má nízký obsah tuku, obsahuje vitamíny,A, E a C a minerální látky hořčík, draslík, železo, fosfor, zinek, vápník a měď. Kromě toho je dýně bohatá na polyfenolové flavonoidní sloučeniny, jako jsou beta-karoteny, Zea-xanthin.

Šípek – jeden z nejbohatších zdrojů vitaminu C.

Hlíva ústřičná – řadí se mezi tzv. „vitální“ houby, obsahuje vitamíny B, C a E, D minerály – K, Na, Mg, Ca, P, stopové prvky – Cu, Zn, esenciální aminokyseliny, kyselinu linolovou, olejovou, gama-aminomáselnou (GABA), má antioxidační účinky, pozitivní účinky na zánětlivá onemocnění střev, antivirové účinky, regulační účinek na rovnováhu cholesterolu, významný hypoglykemický účinek (houbový prášek) u onemocnění cukrovkou. Dále antibakteriální, protiplísňové a protinádorové účinky, zejména pro střeva. (zdroj: Wanda May Pulfer: Mykotherapie für Tiere vitalpilze: Heilkraft, Wirkung and Anwendung; 2.Auflage).

Rozmarýn – kvalitní složka se stimulačními účinky. Ovšem nedoporučuje se u psů, trpících epilepsií, protože zvyšuje pravděpodobnost vzniku záchvatu. Také březí feny by neměly dostávat rozmarýn, kvůli jeho působení na dělohu, kde může zvyšovat pohotovost dělohy a vést k předčasnému porodu štěňat.

Čekanka – obsahuje velké množství kvalitní vlákniny a inulinu.

Zelený ječmen – je vyhledávaným zdrojem přírodních antioxidantů a protizánětlivých látek, neobsahuje bílkoviny, které jsou součástí zrna, a tak může být výbornou alternativou obilovin pro psy citlivé na lepek.

Olivový olej – obsahuje řadu antioxidantů, např. vitamin E a nenasycených mastných kyselin a má příznivý vliv na zdraví psů. Pravidelným používáním olivového oleje lze zlepšit kvalitu kůže, srsti a vyhnout se nepříjemným kardiovaskulárním poruchám (poruchy funkce srdce a cév).

Vojtěškové výlisky – složka s výjimečnou výživovou hodnotou. Je vynikajícím přírodním zdrojem řady důležitých živin, vitaminů a minerálů, zejména železa, hořčíku, manganu, vitaminu A, C, E, dále několika vitaminů řady B a vysoce kvalitní vlákniny. Vojtěšku lze doporučit jako superpotravinu.

Konopné výlisky – obsahují fotosteroly, kvalitní bílkoviny a tuky. Z toho v ideálním poměru 1:3 esenciální mastné kyseliny omega-3 a omega-6.

Zlatý střed:

Bramborové vločky – středně kvalitní složka na rozdíl od čistého bramborového škrobu, obsahují řadu dalších látek, které jsou pro psy prospěšné. Jedná se o vlákninu, vitamin C, B6 a draslík. Protože škrob je částečně štěpen trávením na jednoduché cukry, neměli by psi s diabetem (cukrovkou) dostávat krmivo, obsahující brambory.

Kachní tuk – má mnohem příznivější složení než tuk jatečných zvířat, protože se vyznačuje vyšším zastoupením esenciálních mastných kyselin až 18 %, převažují triacylglyceroly, v menší míře fosfolipidy a cholesterol. Omezení tuku ve stravě je třeba u psů s onemocněním slinivky (pankreatitidy).
Vepřové sádlo – (přírodní tokoferoly, zdroj vit. E) je zdrojem nenasysených mastných kyselin,. Největší zastoupení z nich má kyselina olejová (omega 9). Dále je zde kyselina linolová (LA, omega 6) a kyselina linolenová (ALA, omega3). Sádlo neobsahuje transmastné kyseliny, které jsou zdraví škodlivé a které jsou obsaženy v průmyslově ztužených tucích. Vyšší množství tuků v krmivu může způsobovat průjmy, tuky nejsou vhodné pro zvířata s onemocněním slinivky (pankreatitidou).

Je třeba mít na paměti:

Jak jsme zmínili výše – opatrně na množství česneku v krmivu. Dodržujte správné dávkování.

Určité opatrnosti příjmu kachního tuku a vepřového sádla je třeba u zvířat s onemocněním CKD ( chronického selhání ledvin), alergií a atopických ekzémů, kvůli vlivu nenasasených mastných kyselin omega 6 na zánětlivé procesy v těle.