Jehně s Býkem a bylinkovou rýží 25/14

– kompletní krmivo pro psy v běžné zátěži a pro psy s citlivým zažíváním

K velké porci masa také spousta zeleniny, aby zažívání šlapalo jako hodinky.

Výhody:

 • Velká porce zeleniny
 • Glukosamin a chondroitin na podporu kloubů a vazů
 • Složky podporující zažívání a imunitu
 • Bez lepku, bez chemických složek a konzervantů, bez GMO, bez sóji
 • Suroviny výhradně od slovenských dodavatelů
 • Velikost granulí uzpůsobena i malým plemenům

Složení: 

jehne kolac

Sušené jehněčí maso 25 %, Čerstvé hovězí maso 20 % (procenta v sušeném stavu), Rýže 15 %, Zelenina 14 % (bramborové vločky, petržel, mrkev, pórek), Hovězí a vepřový tuk (přírodní tokoferoly, zdroj vit. E), Zelený ječmen 2 %, pivovarské kvasnice, hovězí kolagen, konopné výlisky, olivový olej, vojtěškové výlisky, celé šípky, Humac natur (huminové látky), tanin (výtažek z jedlého kaštanu), sušené byliny (ostropestřec mariánský, čekanka, kopřivové listy, hlíva ústřičná, rozmarýn, česnek, glukosamin 350 mg/kg

Analytické složky: 

Protein 25 %, hrubý tuk 14 %, popel 6,5 %, vláknina 2,7 %, vápník 1,2 %, fosfor 0,8 %, vlhkost 8 %

Nutriční doplňkové látky v 1 kg: 

Vitaminy: A (3a672a) 11 100 m.j., D3 (3a671) 1100 m.j. E – alfa-tokoferol (3a700) 250 m.j., B1 (3a821) 5 mg B2 (3a825i) 7 mg, cholinchlorid (3a890) 450 mg, niacinamid (3a315) 50 mg, pantothenan vápenatý (3a841) 15 mg, kyselina listová (3a316) 1 mg

Stopové prvky: 

železo (3b103) 220 mg, zinek (3b603) 170 mg, mangan (3b502) 60 mg, měď (3b405) 11 mg, jód (3b201) 3 mg, selen (3b801) 0,12 mg

Dávkování:

davkovani jehne byk

Výhody a nevýhody tohoto krmiva:

Čím vyniká:

Sušené jehněčí maso – je pro psy výborným zdrojem masa. Lehce stravitelné a hypoalergenní. Na rozdíl od hovězího, vepřového a drůbežího masa nebyly nikdy popsány alergie na jehněčí maso.

Čerstvé hovězí maso – je velmi výživné. Čerstvé maso je důležitým zdrojem kvalitních bílkovin, obecně je čerstvé hovězí maso považováno za vysoce stravitelný a velmi dobrý zdroj potravy pro psy.

Mrkev – je vynikajícím zdrojem betakarotenu, ze kterého v organismu vzniká vitamin A, nezbytný pro uchování zdravých očí a správnou funkci zraku. Kromě toho obsahuje velké množství snadno rozpustné vlákniny, přírodních minerálů a antioxidantů. Po uvaření je mrkev pro psy velmi dobře stravitelná.

Česnek – antibakteriální a antifugální (působí proti zárodkům plísní) účinky, antiparazitické. Bylo prokázáno, že česnek snižuje hladinu cholesterolu v krvi, dále hladinu krevního cukru (důležité pro diabetiky) a pomáhá zlepšovat hybnost kloubů, což je zase výhodné pro stárnoucí psy. Ovšem pozor – vysoké množství česneku v krmivu je pro psy nebezpečné.
Doporučená dávka: stroužek česneku váží 3-8 g, 4 g čerstvého česneku odpovídají přibližně 0,9 g česneku v prášku. Dávka pro psy na den je 4 g čerstvého česneku (zdroj: Wanda May Pulfer: Mykotherapie für Tiere vitalpilze: Heilkraft, Wirkung and Anwendung; 2.Auflage)

Pivovarské kvasnice – jsou jedním z nejlepších zdrojů vitaminů skupiny B, které mají vliv na celou řadu systémů a funkcí organismu: kůži, srst, sliznice, oči, trávení, játra, nervová soustava. Kvasinky jsou také vynikající zdroj bílkovin, tzv. „kompletní protein, neboli bílkovina“ – obsahují všechny esenciální aminokyseliny (základní stavební jednotky bílkovin).

Hovězí kolagen – vysoce kvalitní složka výborný zdroj chondroprotektivních látek pro pohybový aparát.

Kopřivové listy – diuretické účinky, prevence ledvinových kamenů, podpůrná léčba revmatických onemocnění, detoxikační účinky, snižuje otoky

Zelený ječmen – je vyhledávaným zdrojem přírodních antioxidantů a protizánětlivých látek, neobsahuje bílkoviny, které jsou součástí zrna, a tak může být výbornou alternativou obilovin pro psy citlivé na lepek.

Olivový olej – obsahuje řadu antioxidantů, např. vitamin E a nenasycených mastných kyselin a má příznivý vliv na zdraví psů. Pravidelným používáním olivového oleje lze zlepšit kvalitu kůže, srsti a vyhnout se nepříjemným kardiovaskulárním poruchám (poruchy funkce srdce a cév).

Vojtěškové výlisky – složka s výjimečnou výživovou hodnotou. Je vynikajícím přírodním zdrojem řady důležitých živin, vitaminů a minerálů, zejména železa, hořčíku, manganu, vitaminu A, C, E, dále několika vitaminů řady B a vysoce kvalitní vlákniny. Vojtěšku lze doporučit jako superpotravinu.

Hlíva ústřičná – řadí se mezi tzv. „vitální“ houby, obsahuje vitamíny B, C a E, D minerály – K, Na, Mg, Ca, P, stopové prvky – Cu, Zn, esenciální aminokyseliny, kyselinu linolovou, olejovou, gama-aminomáselnou (GABA), má antioxidační účinky, pozitivní účinky na zánětlivá onemocnění střev, antivirové účinky, regulační účinek na rovnováhu cholesterolu, významný hypoglykemický účinek (houbový prášek) u onemocnění cukrovkou. Dále antibakteriální, protiplísňové a protinádorové účinky, zejména pro střeva. (zdroj: Wanda May Pulfer: Mykotherapie für Tiere vitalpilze: Heilkraft, Wirkung and Anwendung; 2.Auflage)

Rozmarýn – kvalitní složka se stimulačními účinky. Ovšem nedoporučuje se u psů, trpících epilepsií, protože zvyšuje pravděpodobnost vzniku záchvatu. Také březí feny by neměly dostávat rozmarýn, kvůli jeho působení na dělohu, kde může zvyšovat pohotovost dělohy a vést k předčasnému porodu štěňat.

Čekanka – obsahuje velké množství kvalitní vlákniny a inulinu.

Konopné výlisky – obsahují fotosteroly, kvalitní bílkoviny a tuky. Z toho v ideálním poměru 1:3 esenciální mastné kyseliny omega-3 a omega-6

Běžné suroviny:

 • Bílá rýže – středně kvalitní složka která obsahuje škrob a je to nutričně nevyvážená potravina, kterou psi netráví dokonale, ovšem není pravděpodobné, že by způsobila problémy. Bývá snášena výrazně lépe, nežli pšenice či kukuřice.
 • Bramborové vločky – středně kvalitní složka na rozdíl od čistého bramborového škrobu, obsahuje řadu dalších látek, které jsou pro psy prospěšné. Jedná se o vlákninu, vitamin C, B6 a draslík. Protože však škrob je částečně štěpen trávením na jednoduché cukry, neměli by psi s diabetem (cukrovkou) dostávat krmivo, obsahující brambory

Je třeba mít na paměti:

 • Pórek – pórek je řazen do kontroverzní zeleniny pro psy (jako je cibule a česnek), má sice své příznivé účinky na trávení a výkon jater a močopudným vlastnostem, ale současně vyšší obsah této zeleniny může přinášet zdravotní rizika (ono známé „všeho moc škodí“).
  Pórek je sice v receptuře obsažen jen v malém množství pro své prospěšné vlastnosti, ale přesto raději nepřekračujte doporučené dávkování krmiva.