Hovězí a Vepřové – za studena lisované 28/16

Kompletní za studena lisované krmivo pro štěňata.

Určeno:

  • pro štěňata středních a velkých plemen
  • pro správný vývin a imunitu

Výhody:

  • 58 % poctivého masa
  • za studena lisované
  • zdroj vitamínů, omega 3 a 6 mastných kyselin a beta glukanů
  • bez lepku, chemických složek a konzervantů, bez GMO a sóji
  • vysoká stravitelnost
  • složky podporující lepší odolnost a trávení

Složení: 

čerstvě zpracované hovězí maso (v sušeném stavu 28 %), čerstvě zpracované vepřové maso (v sušeném stavu 18 %), čerstvě zpracované jehněčí maso (v sušeném stavu 12 %), rýže 18 %, oves nahý 6 %, zelenina 6 % (kapusta 3 %, mrkev a petržel 2 %, hrášek), ovoce 5 % (jablečné výlisky 3 %, maliny, švestky), hovězí tuk, pivovarské kvasnice, hovězí kolagen, konopné výlisky, vepřová játra, celé šípky, kukuřičné klíčky, huminové látky, konopný olej, tanin (výtažek z jedlého kaštanu), zázvor, kopřivové listy, hlíva ústřičná, ženšen.

Analytické složky: 

protein 28 %, hrubý tuk 16 %, popel 7,3 %, vláknina 2,5 %, vápník 1,4 %, fosfor 0,8 %, vlhkost 8 %.

Nutriční doplňkové látky v 1kg:

Vitamíny:. A (3a672a) 11 200 m.j., D3 (3a671) 1 100 m.j., E – alfa-tokoferol (3a700) 250 mg, B1 (3a821) 4 mg, B2 (3a825i) 8 mg, cholinchlorid (3a890) 500 mg, niacinamid (3a315) 50 mg, pantothenan vápenatý (3a841) 15 mg, kyselina listová (3a316) 1 mg.

Stopové prvky: 

železo (3b103) 180 mg, zinek (3b603, 3b606), 180 mg, mangan (3b502) 64 mg, měď (3b412) 10 mg, jód (3b202) 3 mg, selen (3b801) 0,12 mg, glukosamin 340 mg

Dávkování:

Velikost granulí:

peletky – průměr 8 mm, délka 2 – 3 cm.

Čím vyniká:

Čerstvě zpracované hovězí maso – vysoce kvalitní složka – je velmi výživné. Čerstvé maso je důležitým zdrojem kvalitních bílkovin, obecně je čerstvé hovězí maso považováno za vysoce stravitelný a velmi dobrý zdroj potravy pro psy.

Čerstvě zpracované vepřové maso – jedná se o kvalitní nealergizující složku. Maso je bohaté na draslík a vitamíny skupiny B. Podílí se na kondici a krásné, zdravé srsti.

Čerstvě zpracované jehněčí maso – lehce stravitelné a hypoalergenní. Na rozdíl od hovězího, vepřového a drůbežího masa nebyly nikdy popsány alergie na jehněčí maso.

Extrudovaná rýže – jedná se o bezlepkovou potravinu. Vyznačuje se vynikající stravitelností.

Mrkev – je vynikajícím zdrojem betakarotenu, ze kterého v organismu vzniká vitamin A, nezbytný pro uchování zdravých očí a správnou funkci zraku. Kromě toho obsahuje velké množství snadno rozpustné vlákniny, přírodních minerálů a antioxidantů. Po uvaření je mrkev pro psy velmi dobře stravitelná.

Petržel – vyznačuje se vysokým obsahem antioxidantů a vitamínů, především vitamínu K, který je důležitý pro mineralizaci kostí a podporuje správnou srážlivost krve. Zklidňuje trávení a bojuje proti zápachu z tlamy.

Extrudovaný oves – vyznačuje se vysokou energetickou a nutriční hodnotou , neboť obsahuje velké množství bílkovin, tuku a má příznivé složení sacharidů a vysoký obsah lehce rozpustné vlákniny (β-glukany). Z vitamínů má oves nejvyšší zastoupení ze všech obilovin – vitamin B1 a E, z minerálních látek jsou to hořčík, vápník, zinek, mangan, železo a další. Cenné je u ovsa také vysoké zastoupení esenciálních aminokyselin typu lysin, methionin a cystein.

Hovězí kolagen – vysoce kvalitní složka, výborný zdroj chondroprotektivních látek pro pohybový aparát.

Pivovarské kvasnice – jsou jedním z nejlepších zdrojů vitamínů skupiny B, které mají vliv na celou řadu systémů a funkcí organismu: kůži, srst, sliznice, oči, trávení, játra, nervová soustava. Kvasinky jsou také vynikající zdroj bílkovin, tzv. „kompletní protein, neboli bílkovina“ – obsahují všechny esenciální aminokyseliny (základní stavební jednotky bílkovin).

Konopné výlisky – vyznačují se vysokým obsahem omega 3 a omega 6 mastných kyselin, vysokým obsahem bílkovin a vlákniny. Pomáhají při problémech se srstí a kůží a podporují zdravý růst, vývoj zvířete.

Kaštanový extrakt – má vynikající antioxidační a protizánětlivé účinky. Podporuje trávení a tvorbu žaludečních šťáv, působí proti bakteriím, parazitům a virům v trávicím traktu.

Švestka – dobrý zdroj vlákniny, díky tomu napomáhá správnému trávení.

Šípek – jeden z nejbohatších zdrojů vitaminu C.

Huminové látky – podporují dobrou funkci trávicího traktu, imunitního a pohybového systému a detoxikují organismus.

Hlíva ústřičná – řadí se mezi tzv. „vitální“ houby, obsahuje vitamíny B, C a E, D minerály – K, Na, Mg, Ca, P, stopové prvky – Cu, Zn, esenciální aminokyseliny, kyselinu linolovou, olejovou, gama-aminomáselnou (GABA), má antioxidační účinky, pozitivní účinky na zánětlivá onemocnění střev, antivirové účinky, regulační účinek na rovnováhu cholesterolu, významný hypoglykemický účinek (houbový prášek) u onemocnění cukrovkou. Dále antibakteriální, protiplísňové a protinádorové účinky, zejména pro střeva.