Přírodní Beránek s Krůtou – za studena lisované 26/14

Kompletní za studena lisované krmivo pro dospělé psy.

Určeno:

  • pro dospělé psy v běžné zátěži
  • pro psy všech plemen

Výhody:

  • 50 % poctivého masa
  • za studena lisované
  • jehněčí maso z mladých ovcí je velmi kvalitní, jemné a zdravé
  • zdroj omega 3 mastných kyselin, řady minerálů a vitamínů
  • obsažená konopná mouka (superpotravina) je důležitým zdrojem aminokyselin
  • bez chemických složek a konzervantů, bez GMO a sóji
  • obsahuje přírodní látky humac natur pro podporu zažívání

Složení: 

jehněčí maso 25 %, krůtí maso 15 %, hovězí maso 10 % (v sušeném stavu), pšeničná mouka 10 %, sušená zelenina (bramborové vločky, mrkev, petržel, špenát), kukuřice 8 %, hovězí a vepřový tuk (přírodní tokoferoly, zdroj vit. E), konopná mouka, pivovarské kvasnice, bovinní kolagen, huminové látky, výtažek z jedlého kaštanu, ostropestřec mariánský.

Analytické složky: 

protein 26 %, hrubý tuk 14 %, popel 7,5 %, vláknina 3,6 %, vápník 1,6 %, fosfor 1 %, vlhkost 8 %.

Nutriční doplňkové látky v 1kg:

Vitamíny:. A (3a672a) 11 200 m.j., D3 (3a671) 1 100 m.j., E – alfa-tokoferol (3a700) 250 mg, B1 (3a821) 4 mg, B2 (3a825i) 8 mg, cholinchlorid (3a890) 500 mg, niacinamid (3a315) 50 mg, pantothenan vápenatý (3a841) 15 mg, kyselina listová (3a316) 1 mg.

Stopové prvky: 

železo (3b103) 210 mg, zinek (3b603, 3b606), 180 mg, mangan (3b502) 64 mg, měď (3b412) 10 mg, jód (3b202) 3 mg, selen (3b801) 0,12 mg, glukosamin 350 mg, chondroitin 700 mg

Dávkování:

Velikost granulí:

peletky – průměr 8 mm, délka 2 – 3 cm.

Čím vyniká:

Sušené jehněčí maso – je pro psy výborným zdrojem masa. Lehce stravitelné a hypoalergenní.

Sušené krůtí maso – vysoce kvalitní složka – jde o nejhodnotnější drůbeží maso. Oproti kuřecímu obsahuje vysoké množství bílkovin (až 22 %), zatímco množství tuku je ještě nižší (kolem 3 %). Granule s krůtím masem se tak řadí mezi nejlépe stravitelné. Také má příznivý obsah minerálních látek.

Sušené hovězí maso – obsahuje minimum tuku a je zdrojem velkého množství bílkovin, železa, zinku, a vitamínu B.

Mrkev – je vynikajícím zdrojem betakarotenu, ze kterého v organismu vzniká vitamin A, nezbytný pro uchování zdravých očí a správnou funkci zraku. Kromě toho obsahuje velké množství snadno rozpustné vlákniny, přírodních minerálů a antioxidantů. Po uvaření je mrkev pro psy velmi dobře stravitelná.

Petržel – vyznačuje se vysokým obsahem antioxidantů a vitamínů, především vitamínu K, který je důležitý pro mineralizaci kostí a podporuje správnou srážlivost krve. Zklidňuje trávení a bojuje proti zápachu z tlamy.

Špenát – listová zelenina s vysokou výživovou hodnotou. Je výborným zdrojem vlákniny, vitamínů a minerálů. Působí antioxidačně, je bohatý na betakaroten, železo, vitamín C, B-komplex, lutein, draslík a vit. K, který je důležitý pro mineralizaci kostí a podporuje správnou srážlivost krve.

Hovězí kolagen – vysoce kvalitní složka, výborný zdroj chondroprotektivních látek pro pohybový aparát.

Pivovarské kvasnice – jsou jedním z nejlepších zdrojů vitamínů skupiny B, které mají vliv na celou řadu systémů a funkcí organismu: kůži, srst, sliznice, oči, trávení, játra, nervová soustava. Kvasinky jsou také vynikající zdroj bílkovin, tzv. „kompletní protein, neboli bílkovina“ – obsahují všechny esenciální aminokyseliny (základní stavební jednotky bílkovin).

Konopná mouka – vyznačuje se vysokým obsahem omega 3 a omega 6 mastných kyselin, vysokým obsahem bílkovin a vlákniny. Pomáhá při problémech se srstí a kůží a podporují zdravý růst, vývoj zvířete.

Huminové látky – podporují dobrou funkci trávicího traktu, imunitního a pohybového systému a detoxikují organismus.

Kaštanový extrakt – má vynikající antioxidační a protizánětlivé účinky. Podporuje trávení a tvorbu žaludečních šťáv, působí proti bakteriím, parazitům a virům v trávicím traktu.

Ostropestřec mariánský – jedná se o přírodní zdroj látky Silymarin, která podporuje tvorbu a regeneraci jaterních buněk.

Zlatý střed:

Bramborové vločky – středně kvalitní složka na rozdíl od čistého bramborového škrobu, obsahují řadu dalších látek, které jsou pro psy prospěšné. Jedná se o vlákninu, vitamin C, B6 a draslík.

Sporné:

Pšeničná mouka – U zdravých psů bez přecitlivělosti na lepek nepůsobí potíže. U citlivých psů však lepek může narušovat sliznici střev a způsobovat špatné trávení a vstřebávání živin. To kromě trávicích potíží obvykle může vést k problémům spojeným se špatným vstřebáváním, ať už se jedná o metabolismus, nebo potíže s kůží a srstí. Pšenice je zdrojem bílkovin, které jsou pro psy hůře stravitelné.

Kukuřice – složka s horší stravitelností, která může být potenciálním alergenem, přesto se jedná o menší alergen, než například kuřecí maso.