Krůta a Kachna – za studena lisované 26/14

kompletní krmivo pro dospělé psy v běžné zátěži

Určeno:

 • dospělé psy v běžné zátěži
 • štěňata velkých a obřích plemen
 • psy s citlivým trávením
 • psí seniory

Výhody:

 • 52 % poctivého masa
 • za studena lisované
 • glukosamin, chondroitin a kolagen na podporu kloubů a vazů
 • bez lepku, chemických složek a konzervantů, bez GMO a sóji
 • nenadýmají
 • bez pšenice, kukuřice a kuřecího proteinu
 • černý rybíz pro podporu správné funkce ledvin
 • obsahuje suroviny pro kvalitní srst a zdravou kůži
 • suroviny výhradně od slovenských dodavatelů

Složení: 

čerstvě zpracované krůtí maso (v sušeném stavu 28 %), čerstvě zpracované kachní maso (v sušeném stavu 12 %), čerstvě zpracované husí maso (v sušeném stavu 12 %), extrudovaná rýže 12 %, sušená zelenina (bramborové vločky, mrkev, petržel, špenát) 9 %, extrudovaný oves 8 %, krůtí a kachní tuk, konopné výlisky, ovocné výlisky (jablko 0,6 %, hruška 0,6 %, černý rybíz 0,3 %, švestka 0,3 %, ostružina 0,2 %, borůvky 0,2 %), pivovarské kvasnice, hovězí kolagen, huminové látky, kaštanový extrakt, ostropestřec mariánský.

Analytické složky: 

protein 26 %, hrubý tuk 14 %, popel 5,5 %, vláknina 2,8 %, vápník 1,4 %, fosfor 1,2 %, vlhkost 7 %.

Nutriční doplňkové látky v 1kg:

Vitamíny:. A (3a672a) 11 200m.j., D3 (3a671) 1 100m.j., E – alfa-tokoferol (3a700) 250 mg, B1 (3a821) 4 mg, B2 (3a825i) 8 mg, cholinchlorid (3a890) 500mg, niacinamid (3a315) 50 mg, pantothenan vápenatý (3a841) 15 mg, kyselina listová (3a316) 1 mg.

Stopové prvky: 

železo (3b103) 220 mg, zinek (3b603, 3b606), 170 mg, mangan (3b502) 64 mg, měď (3b412) 10 mg, jód (3b202) 3 mg, selen (3b801) 0,12 mg, glukosamin 340 mg

Dávkování:

Velikost granulí:

peletky – průměr 8 mm, délka 2 – 3 cm.

Čím vyniká:

Čerstvě zpracované krůtí maso – vysoce kvalitní složka – jde o nejhodnotnější drůbeží maso. Oproti kuřecímu obsahuje vysoké množství bílkovin (až 22 %), zatímco množství tuku je ještě nižší (kolem 3 %). Granule s krůtím masem se tak řadí mezi nejlépe stravitelné. Také má příznivý obsah minerálních látek.

Čerstvě zpracované kachní maso – chuťově jedna z nejoblíbenějších surovin pro psa. Je lehce stravitelné a obsahuje vysoce kvalitní bílkoviny. Je dobrým zdrojem vitamínu A3, B3 (niacin) a řady minerálů.

Čerstvě zpracované husí maso – je zdrojem plnohodnotných bílkovin. Obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, má vysoký obsah vitaminu B, zejména B6 a niacinu.

Extrudovaná rýže – jedná se o bezlepkovou potravinu. Vyznačuje se vynikající stravitelností.

Mrkev – je vynikajícím zdrojem betakarotenu, ze kterého v organismu vzniká vitamin A, nezbytný pro uchování zdravých očí a správnou funkci zraku. Kromě toho obsahuje velké množství snadno rozpustné vlákniny, přírodních minerálů a antioxidantů. Po uvaření je mrkev pro psy velmi dobře stravitelná.

Petržel – vyznačuje se vysokým obsahem antioxidantů a vitamínů, především vitamínu K, který je důležitý pro mineralizaci kostí a podporuje správnou srážlivost krve. Zklidňuje trávení a bojuje proti zápachu z tlamy.

Špenát – listová zelenina s vysokou výživovou hodnotou. Je výborným zdrojem vlákniny, vitamínů a minerálů. Působí antioxidačně, je bohatý na betakaroten, železo, vitamín C, B-komplex, lutein, draslík a vit. K, který je důležitý pro mineralizaci kostí a podporuje správnou srážlivost krve.

Extrudovaný oves – vyznačuje se vysokou energetickou a nutriční hodnotou , neboť obsahuje velké množství bílkovin, tuku a má příznivé složení sacharidů a vysoký obsah lehce rozpustné vlákniny (β-glukany). Z vitamínů má oves nejvyšší zastoupení ze všech obilovin – vitamin B1 a E, z minerálních látek jsou to hořčík, vápník, zinek, mangan, železo a další. Cenné je u ovsa také vysoké zastoupení esenciálních aminokyselin typu lysin, methionin a cystein.

Hovězí kolagen – vysoce kvalitní složka, výborný zdroj chondroprotektivních látek pro pohybový aparát.

Pivovarské kvasnice – jsou jedním z nejlepších zdrojů vitamínů skupiny B, které mají vliv na celou řadu systémů a funkcí organismu: kůži, srst, sliznice, oči, trávení, játra, nervová soustava. Kvasinky jsou také vynikající zdroj bílkovin, tzv. „kompletní protein, neboli bílkovina“ – obsahují všechny esenciální aminokyseliny (základní stavební jednotky bílkovin).

Konopné výlisky – vyznačují se vysokým obsahem omega 3 a omega 6 mastných kyselin, vysokým obsahem bílkovin a vlákniny. Pomáhají při problémech se srstí a kůží a podporují zdravý růst, vývoj zvířete.

Kaštanový extrakt – má vynikající antioxidační a protizánětlivé účinky. Podporuje trávení a tvorbu žaludečních šťáv, působí proti bakteriím, parazitům a virům v trávicím traktu.

Ostropestřec mariánský – jedná se o přírodní zdroj látky Silymarin, která podporuje tvorbu a regeneraci jaterních buněk.

Jablko – je výborným zdrojem přírodní vlákniny, podporuje správnou peristaltiku střev, trávení a vylučování.

Hruška – vynikající zdroj vlákniny, obsahují vit. C , K a měď. Působí antioxidačně.

Černý rybíz – má protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Působí blahodárně na ledviny.

Švestka – dobrý zdroj vlákniny, díky tomu napomáhá správnému trávení.

Ostružina – obsahuje flavonoidy, které působí blahodárně na střevní sliznici.

Borůvky – jsou bohaté na živiny, mají vysoký obsah vitamínů A,K a C. Jsou dobrým zdrojem vlákniny.

Běžné suroviny:

Bramborové vločky – středně kvalitní složka na rozdíl od čistého bramborového škrobu, obsahují řadu dalších látek, které jsou pro psy prospěšné. Jedná se o vlákninu, vitamin C, B6 a draslík.